DZIEŃ KULTURY

10.02.2012 r. w Zespole Szkół w Juszczynie zorganizowano Dzień kultury w ramach akcji „Szkoła bez przemocy”.  Uczniowie już wcześniej przygotowywali się na ten szczególny dzień.

Dzieci z najmłodszych klas przyglądały się scenkom opowiadającym o kulturalnym zachowaniu, obserwowały dobre i stosowne zachowanie w różnych sytuacjach. Starsi uczniowie brali udział w konkursie ze znajomości zasad savoir -  vivre? u i fair play. Komisja złożona z nauczycieli oceniała również gazetki klasowe podejmujące tę samą tematykę. Gimnazjaliści  przygotowywali się do pokazu mody, który odbył się o godzinie 12.00. Każda klasa wylosowała wcześniej temat pokazu. Wytypowani przedstawiciele poszczególnych klas mieli zaprezentować odpowiedni strój  np. wyjście do teatru, na randkę, na wycieczkę czy na dyskotekę.

Wszyscy uczniowie świetnie się przygotowali. Jednak był to konkurs, więc zwycięzca mógł być tylko jeden.

Jury w klasach IV – VI  wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – klasa Va

II miejsce – klasa VB

III miejsce – klasa IV

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – klasa IIB

II miejsce – klasa  IIIA

III miejsce klasa IB.

Ci najlepsi otrzymali słodycze, a wszyscy bez wyjątku gromkie oklaski. W tych dobrych nastrojach rozpoczęliśmy ferie zimowe.