KOLOROWY TYDZIEŃ

Nasza szkoła już po raz szósty bierze udział w programie ,,Szkoła bez Przemocy”. W tym roku w dniach 21.05.2012r.- 25.05.2012r. odbył się Kolorowy Tydzień. Jest to manifest przeciw wszelkiej agresji i przemocy, która ma miejsce wśród dzieci i młodzieży.

W poniedziałek obowiązywał kolor biały, który symbolizuje pokój. Za ten dzień odpowiedzialna była klasa 1a, która przygotowała drzewo pokoju z hasłami przybliżającymi tematykę i znaczenie pokoju. Wtorek był poświęcony kolorowi żółtemu. Ten kolor symbolizuje zrozumienie. Klasa 1b przygotowała gazetkę o prawach człowieka i prawach dziecka.  W środę obowiązywał kolor czerwony. Symbolizuje on działanie. Odpowiedzialna za ten dzień była klasa 2a i przygotowała plakaty z pomysłami na przeciwstawianie się przemocy w szkole. Czwartek w naszej szkole był poświęcony kolorowi pomarańczowemu. Hasłem tego dnia było pragnienie. Klasa 2b przygotowała gazetkę  na temat zachowań asertywnych. W piątek obowiązywał kolor zielony. Symbolizował on przyjaźń. Odpowiedzialne za ten dzień były klasy 3a i 3b gimnazjum. Przygotowali dla wszystkich kolegów i koleżanek drobne symbole przyjaźni.

W tych dniach było widać zaangażowanie. Wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział we wspólnej zabawie i manifestacji przeciw przemocy.

Urszula Bałos

Joanna Marek