PODRĘCZNIKI NA R. SZK. 2012/2013

Informacja Burmistrza Makowa Podhalańskiego w sprawie zakupu podręczników dla czwartoklasistów.

Do szkół wkracza kolejny etap reformy programowej – ostatni (wdrażanie zmian programowych zostało zakończone w klasach I-III szkoły podstawowej i w klasach gimnazjalnych).

W związku z tym Burmistrz Makowa Podhalańskiego podjął decyzję o zakupie dla uczniów klas IV podręczników do matematyki, j. polskiego, przyrody i historii.
Podręczniki zostaną przekazane szkolnym bibliotekom i będą wypożyczane uczniom klas IV od 01 września 2012r.
Dyrektorzy szkół po rozmowach z nauczycielami przygotowali listę książek zgodnie z realizowanymi w szkołach programami.
Listy pozostałych podręczników obowiązujących w szkołach w roku szkolnym 2012/2013zostaną opublikowane na stronach internetowych szkół do 15.06.2012 r.
Przybliżony koszt zakupu podręczników poniesiony przez gminę to kwota około 16 500 zł.
Inicjatywa refundacji podręczników stanowi kolejny krok w kierunku pomocy rodzicom w wyposażeniu dzieci na nowy rok szkolny.
Rodzice będą musieli zakupić zeszyty ćwiczeń i podręczniki do muzyki, plastyki, techniki, informatyki oraz podręczniki do j. angielskiego.
Marzy się nam szkoła, gdzie uczniowie nie będą musieli nosić ciężkich plecakówwypełnionych książkami, a podręczniki będą czekały na dzieci w każdej sali lekcyjnej…
Pełny wykaz podręczników na rok szkolny 2012/13 w Zespole Szkół w Juszczynie znajdziecie Państwo TUTAJ