SZLAKIEM KS. KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY

W dniu 10 września 2012r. (poniedziałek) odbył się już XII pieszy Rajd Turystyczny  „Szlakiem Ks. Kardynała Karola Wojtyły” zorganizowany przez Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Wśród uczestników Rajdu nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów naszego gimnazjum, w sumie 40 osób. Opiekę nad naszymi gimnazjalistami sprawowali nauczyciele: p. Maria Kardaś, p. Elżbieta Borys, p. Edyta Kantyka-Nabagło oraz p. Zbigniew Zdebski.

Tegoroczny Rajd rozpoczęliśmy uczestnictwem we Mszy św. w skawickim kościele. Po nabożeństwie, wraz z innymi uczestnikami Rajdu, czyli młodzieżą szkolną z Suchej Beskidzkiej, Zawoi i Skawicy, przedstawicielami GOPR-u oraz turystami indywidualnymi zostaliśmy przewiezieni autokarami na Suchą Górę, a stamtąd wyruszyliśmy szlakiem wiodącym przez Halę Krupową i Policę na Przełęcz Krowiarki. Warto przypomnieć, że tym właśnie szlakiem wędrował niegdyś kardynał Karol Wojtyła tuż przed jego wyborem na Stolicę Piotrową. A towarzyszył mu wtedy obecny metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Pokonanie wyznaczonej drogi zajęło nam około pięciu godzin! Momentami było ciężko i trzeba było nieźle się napocić, żeby wdrapać się na bardziej strome odcinki trasy. Jednakże cudowna pogoda (słońce, błękitne niebo J) oraz wspaniałe widoki wynagradzały nam wszelkie trudy wędrówki.

Z rajdu wróciliśmy pełni wrażeń, nowych doświadczeń i sympatycznych wspomnień.

Niżej prezentujemy zdjęcia z naszej wyprawy J

AS & EK-N