WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

Dnia 12 października  2012 roku, w ramach projektu gimnazjalnego, w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum wybierali swoich przedstawicieli.

W tym roku szkolnym do Samorządu Szkolnego startowali:

w szkole podstawowej:

Nr 1. Ilona Fudali – klasa IV

Nr 2. Izabela Guzik – klasa VI a

Nr 3. Karolina Guzik – klasa VI a

Nr 4. Gabriela Bogacz – klasa VI a

Nr 5. Aleksander Kita – klasa VI a

Nr 6. Kamil Kwaśniewski – klasa VI b

Nr 7. Konrad Sala – klasa VI b

w gimnazjum:

Nr 1. Jan Kaczmarczyk – klasa I A

Nr 2. Sebastian Guzik – klasa II A

Nr 3. Bartłomiej Grzechynka – klasa III A

Nr 4. Kamil Mroszczak – klasa III B

Przez 5 dni kandydaci prezentowali swoje programy działalności szkolnej. Na korytarzach pojawiły się ich plakaty wyborcze, zawierające  fajne pomysły i propozycje! Wybór nie był łatwym zadaniem.

Głosowanie było tajne. W obecności Komisji Wyborczej i na specjalnych kartach do głosowania uczniowie szkoły podstawowej oraz osobno uczniowie gimnazjum oddali swój głos na jednego z wyżej wymienionych kandydatów. Następnie, wypełnione karty do głosowania umieszczane były w specjalnej urnie wyborczej. Po zakończeniu głosowania Komisja Wyborcza, pod czujnym okiem p. Moniki Czarnej, podliczyła głosy.

Wybory wyłoniły naszą samorządową reprezentację. W skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2012/2013 weszli następujący uczniowie:

w szkole podstawowej:

Przewodnicząca SU: Karolina Guzik (VI a)

Zastępca przewodniczącej: Aleksander Kita (VI a)

Skarbnik: Gabriela Bogacz  (VI a)

Sekretarz: Ilona Fudali (IV a)

w gimnazjum:

Przewodniczący SU: Bartłomiej Grzechynka (III A)

Zastępca przewodniczącego: Kamil Mroszczak (III B)

Skarbnik: Sebastian Guzik  (II A)

Sekretarz: Jan Kaczmarczyk (I A)

Uczniowie szkoły podstawowej wybierali również Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W tym roku funkcja ta przypadła p. Mariuszowi Adaszkowi. Gratulacje.

Nowym przedstawicielom obydwóch Samorządów Uczniowskich gratulujemy i życzymy dużo sukcesów w realizacji zamierzonych celów oraz owocnej pracy dla dobra całej szkolnej społeczności.

Agnieszka Sarna