ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

12 października 2012 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów, gdyż w tym dniu odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I.

Przypomnijmy, że w obecnym roku szkolnym 2012/2013 mamy dwie pierwsze klasy. Do klasy 1a uczęszcza 19 uczniów,  a ich wychowawczynią jest p. Beata Pacyga. Z kolei klasa 1b liczy uczniów 20, a opiekę nad nimi sprawuje p. Anna Gąstała.

Punktualnie o godzinie 13.00 panie wychowawczynie powitały przybyłych na uroczystość gości: Panią Dyrektor Urszulę Bałos, Pana Burmistrza Pawła Salę, Panią Radną Marię Dębińską, Pana Sołtysa Stanisława Kozła, Pana Radnego Kazimierza Bałosa, Księdza Proboszcza Tadeusza Bogdanika, nauczycieli oraz rodziców. Szczególnie zaś gorąco Pani Dyrektor powitała najważniejszych uczestników uroczystości - uczniów klasy I. Po powitaniu nastąpiło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego.

Następnie głos oddano bohaterom uroczystości, którzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz odpowiadali na pytania o barwy ojczyste, a tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała każdego Pierwszoklasistę na ucznia szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie otrzymali od pań wychowawczyń dyplomy oraz piękne birety, a od przybyłych gości mnóstwo słodyczy. Dodatkowo, od Księdza Proboszcza zuchy z pierwszej klasy otrzymały breloczki z Matką Bożą Pocieszenia. Z uśmiechem na twarzach Pierwszaki przyjmowały życzenia i prezenty.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Agnieszka Sarna