GIMNAZJALIŚCI NA MARATONIE MATEMATYCZNYM

Dnia 20 października 2012 r. czterech uczniów klas III Gimnazjum w Juszczynie tj. Agnieszka Szczeliniak, Kamil Mroszczak, Aleksandra Łaciak i Konrad Pochłopień pod opieką pani Agnieszki Kaczmarczyk brało udział w Maratonie Matematycznym organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej.

Konkurs oparty na współzawodnictwie grupowym zachęcał uczniów do głębszego poznania i rozwijania zainteresowań matematycznych. Miał też przekonać uczniów poprzez odpowiedni dobór zadań, że matematyka może być nie tylko przyjemna i pożyteczna, ale również zabawna. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła drugie miejsce w konkursie, a uczniowie otrzymali dyplomy, długopisy i kalkulatory, z czego bardzo się ucieszyli.

Oprócz rozwijania zdolności typowo matematycznych celem konkursu było także kształtowanie umiejętności plastycznych, co zachęciło Paulinę Głodek i Annę Bałos – uczennice klas III Gimnazjum – do wzięcia udziału w konkursie „Geometria przede wszystkim”. W tym konkursie pierwsze miejsce zdobyła Paulina Głodek za pracę „Park”, otrzymując dyplom, długopis i książkę albumową „Skarby kultury UNESCO”.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i nagrody!

Agnieszka Kaczmarczyk