PIERWSZE KLASY GIMNAZJUM W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

W dniu 15 października 2012 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Gimnazjum im. Jana Pawła II w Juszczynie.

W uroczystości wzięli udział: Pani Dyrektor Urszula Bałos, wychowawcy klas, nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum. Uroczystość ta odbyła się w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Proboszcza Tadeusza Bogdanika. Przed obliczem Matki Bożej Kalwaryjskiej pierwszoklasiści podnieśli prawe ręce w kierunku Sztandaru Szkoły i po odczytaniu przez Panią Dyrektor każdego punktu Roty zgodnie odpowiadali „Ślubujemy”. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy zawierzyli się w opiekę Kalwaryjskiej Pani.

Pobyt w Kalwarii jest niewątpliwie ucztą dla duszy, ale także i dla ciała. Oprócz pięknej pogody i cudownych widoków, uczestnicy rozkoszowali się pyszną herbatą, ciastkami i cudownym śpiewem naszego szkolnego chóru.

Chwała Panu za ten czas i za wszystko, co dla nas przygotował.

Edyta Kantyka-Nabagło