NASZE RADY NA ODPADY - AKCJA „ZBIERAMY MAKULATURĘ”

Akcja „Zbieramy makulaturę”  w naszej szkole odbywa się po raz drugi. W ubiegłym roku nazbieraliśmy 0,5 tony makulatury. Pieniądze, 100 złotych, przeznaczyliśmy na pomoc dla głodujących dzieci w Afryce.

Podczas tegorocznej akcji nazbieraliśmy dużo więcej, bo aż 1,5 tony makulatury. Przez cały miesiąc trwała akcja zbiórki, w ramach projektu „Ekologia w szkole i w domu”. Pieniądze, które uzyskaliśmy, przeznaczone będą na nagrody w konkursach odbywających się w naszej szkole oraz na pomoc dla uczniów w trudnej sytuacji.

W tym roku najwięcej makulatury oddała klasa VI B SP (łącznie 373 kg), a tym samym zajęła I miejsce. Nagrodą był wyjazd na basen do Suchej Beskidzkiej.

II miejsce - klasa III B SP (226 kg)

III miejsce - klasa I B (213 kg)

Nagrodą za zajęcie II i III miejsca były słodycze.

Dziękujemy za udział w akcji uczniom i ich rodzicom, którzy z poświęceniem dowozili całe torby makulatury. Podziękowania także dla p. Emila Pijanowskiego, naszego konserwatora, który pomagał przechowywać tę ilość papieru.

Organizator Halina Kaczmarczyk