11 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 13 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste akademie poświęcone 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obydwie uroczystości  stanowiły swego rodzaju lekcję historii, z której można było dowiedzieć się o przebiegu walk narodowowyzwoleńczych i trudnej drodze do upragnionej wolności, która trwała 123 lata.

Akademię dla dzieci z przedszkola oraz dla klas I -III szkoły podstawowej przygotowali uczniowie klasy 2 a szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawczyni p. Teresy Oleksa.  Z kolei klasa IV, pod czujnym okiem swojego opiekuna p. Mariusza Adaszka, przygotowała apel dla starszych kolegów i koleżanek z klas V-VI.

Podczas obydwóch akademii odśpiewany został nasz hymn narodowy. Nie zabrakło również chwytających za serce pieśni patriotycznych i piosenek żołnierskich, przypominających nam wydarzenia tamtych czasów.

Agnieszka Sarna