SPEKTAKL „PINOKIO”

W poniedziałek 19 listopada nasi najmłodsi podopieczni oraz uczniowie z klas IV-VI obejrzeli spektakl pt. „Pinokio”, opracowany na podstawie książki Carlo Collodi o tym samym tytule.

W przedstawieniu pojawiły się wybrane wątki z życia starego stolarza Dżepetta i drewnianego pajacyka o imieniu Pinokio, prezentowane przez dwóch aktorów. Jeden z nich podczas przedstawienia wcielił się w rolę Pinokia, drugi zaś miał do odegrania aż sześć różnych ról. Trzeba przyznać, że świetnie uporał się z tym zadaniem i na pewno wymagało to od niego sporego kunsztu aktorskiego.  Dobrze dobrana dekoracja oraz starannie wykonane, kolorowe kostiumy dopełniały całości sztuki. Aktorzy mieli świetny kontakt z widownią, zwłaszcza z jej młodszą częścią, a dzięki wielu ciekawym i śmiesznym momentom podczas przedstawienia nie można się było nudzić.

Spektakl został sfinansowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Agnieszka Sarna