MIKOŁAJKI

W przededniu imienin Mikołaja, tj. 5 grudnia, od samego rana w naszej szkole panowała atmosfera radosnego wyczekiwania. Przedszkolaki, zerówkowicze oraz uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej z niecierpliwością nasłuchiwali odgłosów dzwonka, zapowiadającego nadejście długo wyczekiwanego gościa.

Aż dziw bierze, ale wygląda na to, że wszyscy byli w tym roku grzeczni, ponieważ nikomu św. Mikołaj nie wręczył rózgi. Każdy z maluchów za to otrzymał paczkę, w której, oprócz mnóstwa słodkości, znalazły się uwielbiane przez dzieci zabawki i inne drobne gadżety.

Starsi uczniowie z klas IV-VI i gimnazjum postanowili spędzić ten dzień oddając się kulturalnej rozrywce. Niektórzy z nich zgłębiali tajniki polskiego malarstwa i rzeźby w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, inni z kolei poznawali sztukę Kraju Kwitnącej Wiśni i sprawdzali swoją cierpliwość i koncentrację podczas warsztatów w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Potem wszyscy udali się do kina na wybrane wcześniej seanse filmowe.

Święty Mikołaj nie zapomniał również o nauczycielach i innych pracownikach szkoły, obdarowując ich słodkościami.

Serdecznie dziękujemy Mikołajowi i z niecierpliwością czekamy na jego kolejne odwiedziny (niestety, dopiero za rok).

Opracowała: Agnieszka Sarna