PROJEKT EDUKACYJNY ,,POZNAJEMY KRAJE EUROPY POŁUDNIOWEJ"

W dniu 11 lutego 2015r. odbył sie projekt edukacyjny z geografii przygotowany przez uczennice klas drugich gimnazjum:

Natalię Piekarczyk, Sylwię Fic, Martę Sikorę, Karolinę Frydel i Katarzynę Grzechynkę pod kierunkiem p. Wioletty Kasprzyk.

Wzięli w nim udział uczniowie z wszystkich klas gimnazjum.

Celem było poszerzenie wiedzy o wybranych krajach Europy Południowej: Grecji, Hiszpanii, Francji, Portugali i Włoszech.

W pierwszej części reprezentanci poszczególnych klas przedstawili przygotowaną przez  siebie prezentację wylosowanego wcześniej kraju. W drugiej odbył się konkurs wiedzy o prezentowanych krajach europejskich, który przebiegał na zasadach teleturnieju telewizyjnego „1 z 10”.

Najciekawszą prezentację przedstawiły uczennice klasy trzeciej: Joanna Woźny, Katarzyna Kosek i Anna Cebula. Oprócz informacji dotyczącej środowiska geograficznego i zabytków Włoch przedstawiły także kuchnię tego kraju. Prezentacja zakończyła sie degustacją słodyczy pochodzących z Italii.

Konkurs wiedzy o krajach Europy Południowej zakończył się zwycięstwem ucznia klasy trzeciej Jana Kaczmarczyka. W nagrodę otrzymał certyfikat ,,Super Europejczyka", oraz nagrodę książkową Wielki Atlas Świata.

Opracowała: Wioletta Kasprzyk