SREBRNE PIŁKARKI Z JUSZCZYNA

Nasza przygoda z piłką nożną rozpoczęła się w roku 2018. Pierwszy mecz zagrałyśmy w Makowie Podhalańskim, który zakończył się sukcesem. Później szło jak z płatka. Wygrywałyśmy kolejne mecze, aż dotarłyśmy do finału wojewódzkiego.

Tam bardzo ostro walczyłyśmy o zwycięstwo. Po przeliczeniu punktów okazało się, że zabrakło nam tylko jednego gola do bycia mistrzyniami Małopolski. Tak ogromny sukces był dla nas wielkim osiągnięciem. Na wicemistrza zapracowałyśmy wspólnie. Pomogła nam w tym nasza wspaniała, niezastąpiona trenerka Pani Agnieszka Stasik. Jesteśmy zgraną drużyną i zawsze się wspieramy. Nasze sukcesy zostały docenione, otrzymałyśmy stypendia Burmistrza Makowa Podhalańskiego. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zaprosiło nas na podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019, gdzie wręczono nam pamiątkowe dyplomy, a na ręce pani dyrektor Urszuli Bałos puchar za zdobycie II miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół w powiecie suskim za rok szkolny 2018/2019 w kategorii Igrzyska Dzieci.

Srebrną drużynę tworzą dziewczyny w składzie: Paulina Guzik, Michalina Uczniak, Natalia Zgudziak, Anna Sala, Zofia Mazur, Karolina Malik, Patrycja Frydel, Sara Zemlik, Aleksandra Suwaj.

Natalia Zgudziak

Michalina Uczniak