NIECH RĘCE CZYNIĄ, CO POMYŚLI GŁOWA

Hasło to było jednym z przewodnich myśli Małopolskiego Święta Młodych Wolontariuszy, którego byliśmy uczestnikami. W dniu 11 czerwca młodzi wolontariusze spotkali się w Centrum Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach.

Delegacja z juszczyńskiej szkoły liczyła 42 uczniów. Do Krakowa pojechali głównie członkowie chóru szkolnego. Nasi chórzyści odśpiewali „Hymn szkół Jana Pawła II".

W Zespole Szkół w Juszczynie prężnie działa grupa wolontariuszy i to było właśnie ich święto. 11 - osobowa grupa „Spróbujmy razem" pojechała ze swoją opiekunką, panią Ewą Bogdan. Po zakończonym przeglądzie grup wolontariackich, uczestniczyliśmy  we Mszy św., podczas której przeniesiono relikwie Jana Pawła II  do tutejszego Centrum. Spotkanie to ubogaciło nas duchowo i dało nam inspiracje do nowych działań na rzecz potrzebujących. Umocniło sens naszej pracy i nakreśliło nowe drogi miłosierdzia wobec tych, którzy naszej pomocy oczekują.  Swoją obecność podkreśliliśmy pocztem sztandarowym Gimnazjum im. Jana Pawła II. Młodzieżą opiekowały się panie: Maria Kardaś, Izabela Zdebska, Barbara Jabcoń, Elżbieta Borys i wspomniana już pani Ewa Bogdan.

Urszula Bałos