XI PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

Dnia 5 października 2011 r. w Częstochowie, odbył się już XI zjazd szkół , którym patronuje błogosławiony Jan Paweł II.

Tradycyjnie w zjeździe wzięli udział uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum. Pielgrzymce przyświecało hasło: „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 1100 mszą świętą, której przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik. Podczas mszy wszyscy zebrani dziękowali za dar beatyfikacji naszego Patrona, której 1 maja dokonał Ojciec Święty Benedykt XVI, a także modlili się za inicjatorów i ludzi dobrej woli wspierających budowę szkoły w Togo, która będzie nosiła imię Błogosławionego Jana Pawła II. Z tej też okazji poświęcone zostały pamiątkowe misyjne różańce.

Na koniec, licznie zgromadzeni pielgrzymi, wspólnie odmówili modlitwę różańcową i Akt Zawierzenia Matce Bożej. Uroczyście odczytano i zapieczętowano list do Ojca Świętego Benedykta XVI, a ksiądz biskup udzielił uczniom i nauczycielom apostolskiego błogosławieństwa.

Przed Królową Polski kolejny raz uklęknęła rzesza polskich i zagranicznych uczniów - ponad 600 delegacji szkół z Polski i z zagranicy.

Po zakończeniu Mszy Świętej uczniowie naszej szkoły wraz z katechetą  ks. Markiem Woźniakiem i wychowawcami:  panią Barbarą Zając – Kutek, panią Agnieszką Kaczmarczyk i panią Magdaleną Rączką udali się do Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej, by na kolanach dziękować za otrzymane łaski i prosić w cichości serca o dalszą opiekę i błogosławieństwo.

Odwiedziny w Kaplicy Cudownego Obrazu były ostatnim punktem pielgrzymki klas trzecich Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Juszczynie do częstochowskiego sanktuarium.

A. Kaczmarczyk