ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dzień nauczyciela był nie tylko wyjątkowym dniem dla całego Grona Pedagogicznego Zespołu Szkół w Juszczynie. Był szczególnym dniem dla  świeżo upieczonych uczniów klas I gimnazjum i pierwszoklasistów z podstawówki.

14.10.2011 r. wszystkie klasy gimnazjum im. Jana Pawła II w Juszczynie zgromadziły się w szkole oczekując na przyjazd autobusów. Około godziny 800 uczniowie wyruszyli do Kalwarii Zebrzydowskiej. Kalwaria, tradycyjnie, powitała nas brzydką pogodą, więc wszyscy w pierwszej kolejności wyruszyli do kafejki na gorącą czekoladę i kawałek ciasta. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się msza święta, którą odprawiał ksiądz Marek Woźniak. Na mszy śpiewał chór „Tibi Domine”, któremu dyrygowała pani Izabela Zdebska. Nie zabrakło też pocztu sztandarowego. Po liturgii uczniowie klas pierwszych wystąpili na środek kościoła, gdzie przyrzekali być dobrymi uczniami i ludźmi, służyć najwyższym wartościom.

Liturgia mimo charakteru wzniosłego i oficjalnego, zawierała nutkę wesołości i radości. Po ślubowaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do Kaplicy z obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej, gdzie przez chwilę oddali się zadumie i modlitwie. Po wszystkich uroczystościach, które stały się już kilkunastoletnią tradycją szkoły nastąpił odjazd do domu.

Mamy nadzieję, że nasi młodsi koledzy będą postępować zgodnie z przyrzeczeniami i nauką naszego kochanego patrona błogosławionego Jana Pawła II.

Dzieci z klasy pierwszej uroczyste ślubowanie przeżyli 13. października. Przygotowane przez panią Teresę Oleksa, przedstawiły program artystyczny i w obecności dyrekcji, przedstawicieli władz samorządowych, nauczycieli i rodziców zostali pasowani na uczniów.

U. Bałos

>>>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<<<