WYJAZD DO DOLINY CHOCHOŁOWSKIEJ

W dniu 04.11.2011 r. odbył się wyjazd do doliny Chochołowskiej. W wycieczce wzięli udział uczniowie gimnazjum im. Jana Pawła II w Juszczynie. Podróżnicy spod szkoły wyruszyli około godziny 700. Na parking dotarli około 900 skąd pieszo wyruszyli na trzygodzinny spacer do schroniska PTTK położonego w Dolinie Chochołowskiej.

Pogoda udała się wspaniała!  Świeciło słońce, co przyczyniło się do uśmiechu, który gościł na twarzach wszystkich uczestników.  Oczywiście samo słońce tylko utrudniłoby nam drogę, gdyby świeciło za mocno, więc miejscami wiał także przyjemny, rześki wiatr.

Droga do schroniska przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Młodzi spisali się znakomicie. Cała droga przebiegła, mimo długości, bardzo szybko. Nawet nie obejrzeliśmy się jak znaleźliśmy się na miejscu.

Po dotarciu mieliśmy chwilkę na posiłek i odpoczynek. O 1130 rozpoczęła się msza w intencji szkół im. Jana Pawła II. Po mszy na wszystkich strudzonych wędrowców czekała ciepła zupa i słodkie ciasto. Nasi podopieczni w „nagrodę” za pierwszeństwo w konsumowaniu dostali za zadanie posprzątać. Młodzi nie przejęli się tym zbytnio i pokornie wykonali powierzone im zadanie. Po zregenerowaniu sił ruszyliśmy w drogę powrotną. Minęła ona równie miło i szybko,  jak droga do schroniska. Na parkingu znaleźliśmy się o godzinie 1600, gdzie czekał na nas autobus. Pod szkołą znaleźliśmy się około godziny 1800.

Wszyscy dobrze wspominamy wyjazd. Mimo, że nie były to nasze pierwsze odwiedziny w Dolinie Chochołowskiej,   zapamiętamy je na długo.