DZIEŁA MISYJNE

Już po raz kolejny uczniowie Gimnazjum w Juszczynie stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że potrafią być wrażliwi na los drugiego człowieka.

W grudniu zorganizowaliśmy doroczną akcję sprzedaży kalendarzy i kartek świątecznych, z której dochód przeznaczamy na pomoc naszej misjonarce z Juszczyna- Dorocie Kozieł, przebywającej na misji w Peru.

Dzięki życzliwości księdza proboszcza Tadeusza Bogdanika, 14 uczennic z wielkim zaangażowaniem prowadziło sprzedaż przy kościele w Juszczynie, przez dwie niedziele adwentu. Dochód ze sprzedaży wyniósł 577 złotych.

Natomiast 6 stycznia, w Święto Trzech Króli aż 41 uczniów naszego gimnazjum wyruszyło z misyjną kolędą po domach parafii w Juszczynie i Kojszówce.

Kolędnicy Misyjni- to akcja ogólnopolska, w której już od kilku lat bierzemy udział. W tym roku kolędując i odwiedzając mieszkańców Juszczyna i Kojszówki uczniowie zbierali datki na pomoc dla dzieci z Sudanu i Peru. Dzięki  życzliwości i hojności wszystkich ludzi dobrej woli, kolędnicy misyjni zebrali niebotyczną kwotę 4563 zł.

Wszystkim, którzy pomagali nam w w/w akcjach, a szczególnie księdzu proboszczowi- składamy serdeczne podziękowania!

Agnieszka Stasik