IV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

8 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół w Juszczynie odbyła się trzecia edycja konkursu recytatorskiego w języku niemieckim i w języku angielskim. Do zmagań recytatorskich przystąpiło 50 uczniów. Tematyka tegorocznego konkursu przebiegała pod hasłem „Marzenia duże i małe”. Spotkanie, swoim patronatem, objął burmistrz Makowa Podhalańskiego, pan Paweł Sala.

Konkurs został podzielony na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, oraz klasy gimnazjalne.

Recytacji przysłuchiwali się znawcy i wykładowcy języka niemieckiego i języka angielskiego. Pani Jolanta Mięso wraz ze studentami Agnieszką Bucka i Rafałem Paleczny oceniali język niemiecki, a pan Edwin Watson i  studenci: Aldona Wróblewska, Małgorzata Bruzda – język angielski. Komisja zwróciła uwagę na wysoki poziom recytacji. Recytatorzy podczas występów przekazywali nie tylko treść, ale również uczucia, nastrój i marzenia. Czas oczekiwań na werdykt jury upływał uczestnikom na wspólnych rozmowach i  smacznym poczęstunku.

Na podium w poszczególnych kategoriach stanęli:

klasy I - III

1. Joanna Stopka - ZS Maków Podhalański

2. Patrycja Ples - ZS Maków Podhalański

3. Sara Wójcik - ZS Grzechynia

Zwycięzcom gratulowali i wręczali nagrody Burmistrz Makowa Podhalańskiego - pan Paweł Sala, dyrektor Gminnego Zarządu Placówek Oświatowych w Makowie Podhalańskim, pani Ewa Madej.

Recytacji przysłuchiwała się wicedyrektor ZS w Juszczynie, pani Agnieszka Kaczmarczyk, która do wszystkich zebranych, szczególnie do dzieci skierowała wiele ciepłych słów.

Organizatorami  konkursu był Zespół Języków Obcych w ZS w Juszczynie: p. Mariusz Adaszek, p. Maria Twardowska-Adaszek, p. Agnieszka Sarna i p. Magdalena Dziubek-Staniewska.

Organizatorom, sponsorom, uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy.

Nagrody ufundowali: Burmistrz Makowa Podhalańskiego, pan Paweł Sala, pani Halina Wilczek, opiekun SU działającej przy szkole podstawowej w Juszczynie, pani Agnieszka Stasik z pozyskanych funduszy w ramach akcji charytatywnych na rzecz szkoły.

tekst: Urszula Bałos

zdjęcia: Mariusz Adaszek