PAMIĘTAMY O BABCIACH I DZIADKACH

Dzień Babci i Dziadka już tradycyjnie obchodzony jest bardzo hucznie przez najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Juszczynie. Każde dziecko stara się, by wzruszyć swoich ukochanych dziadków do łez.

W tym roku również dni poprzedzające święta babć i dziadków, były pełne, przemykających po korytarzach naszej szkoły, wróżek, księżniczek, rycerzy i innych bajkowych postaci. Tak dla swoich gości przebrali się najmłodsi. Każda klasa zaprezentowała wzruszającą część artystyczną, wnuczęta wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom wykonane przez siebie upominki. Mamy postarały się o stronę kulinarną, by nie zabrakło słodkiego akcentu na wspólnym spotkaniu.

Stosunkowo niedawno, bo zaledwie dwa lata, zapoczątkowano spotkanie dla babć i dziadków w Domu Weselnym państwa Żółtków. Również w tym roku 21.01. 2012 r. wszyscy zaproszeni dziadkowie i babcie, którym zdrowie dopisało, by wspólnie obchodzić swoje święto, przybyli do domu weselnego. Na zaproszenie swoich wnucząt odpowiedziało 90 seniorów. Imprezę uświetniły występy dzieci i młodzieży z ZS w Juszczynie. Jako pierwszy zaprezentował się chór SP "Żaczki królowej Jadwigi". Następnie kl. VI przedstawiła jasełka. Na końcu wystąpił chór gimnazjalny "Tibi Domine", a później zaczęło się wspólne kolędowanie. Po części artystycznej przyszedł czas na poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Na nasze zaproszenie odpowiedział również burmistrz Makowa Podhalańskiego, pan Paweł Sala, dyrektor ZS w Juszczynie, pani Maria Kardaś, wicedyrektor ZS w Juszczynie, pani Agnieszka Kaczmarczyk i nauczyciele.

Przy pożegnaniu wszyscy życzyli sobie kolejnego spotkania za rok.

Urszula Bałos