NIEMIECKOJĘZYCZNA RECYTACJA WYRÓŻNIONA W JORDANOWIE

Uczniowie naszego gimnazjum z powodzeniem uczestniczyli w VI Konkursie Recytatorskim Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych, który odbył się 12 marca 2015 r. w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie.

Jordanowski konkurs odbył się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, które obok Goethe-Institut w Krakowie było fundatorem nagród.

Do konkursu zgłosiło się aż 61 uczestników. Oprócz gimnazjalistek z Juszczyna (Joana Woźny, Izabela Guzik, Katarzyna Szarlej) do rywalizacji przystąpili także uczniowie z: Białki, Chabówki, Grzechyni, Jordanowa, Krzczonowa, Naprawy, Rdzawki, Sidziny, Skawy, Skomielnej Białej i Toporzyska.

Na tle tak licznej i mocnej konkurencji znakomicie zaprezentowała się Katarzyna Szarlej, która przedstawiła interpretację wiersza Liebe und Frühling (jego autor to August Heinrich Hoffmann von Fallersleben). Za swój występ Katarzyna otrzymała wyróznienie, kontynuując w ten sposób serię udanych występów juszczyńskich gimnazjalistów na konkursie organizowanym przez Zespół Szkół w Jordanowie.

Serdecznie gratulujemy!

Na portalu Facebook organizatorzy udostępnili galerię zdjęć z konkursu.