10 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

2 kwietnia 2005 r. to data, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Trudno uwierzyć, że minęło już 10 lat od chwili, gdy serce naszego kochanego papieża Jana Pawła II przestało bić. Nadal przecież tak dobrze pamiętamy Jego ciepły uśmiech, kochające spojrzenie, mądre słowa.

Również i uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że pamięć o Papieżu Polaku i o tym, czego nauczał, jest wciąż żywa w ich sercach. 31 marca 2015 r., dwa dni przed rocznicą Jego śmierci, młodzież z klasy II B gimnazjum wraz z p. Elżbietą Borys zaprosiła całą społeczność szkolną do wysłuchania uroczystego apelu poświęconego ostatnim momentom życia naszego wielkiego Rodaka. Przy wtórze subtelnego podkładu muzycznego drugoklasiści odczytywali chwytające za serce wspomnienia osób, które do ostatnich chwil czuwały przy umierającym Ojcu Świętym. Apelowi towarzyszyła prezentacja multimedialna. Wyświetlane slajdy ukazywały różne sceny z życia Patrona naszego gimnazjum. Na zakończenie odśpiewano Jego ulubioną pieśń – „Barkę”. Śpiewającym akompaniowała p. Halina Wilczek.

Opracowała: Agnieszka Sarna