KONKURS „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

Dnia 30 kwietnia 2015 w ramach Suskiej Majówki odbył się konkurs historyczno - geograficzny  „Dziedzictwo kulturowe w regionie - Sucha Beskidzka i okolice”.

Konkurs organizowany był przez Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej i Miejski Ośrodek Kultury – Zamek. Wzięło w nim udział 39 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczestników z klasy 6 a Szkoły Podstawowej: Bartłomiej Barzak, Krzysztof Janiczak, Kinga Jurczak i Małgorzata Kaczmarczyk, a opiekunem ich była pani Monika Czarna.

Konkurs miał formę pisemnego testu, składającego się 15 pytań, zróżnicowanych pod względem stopnia trudności, na temat historii oraz geografii Suchej Beskidzkiej i okolicznych miejscowości. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 20 minut. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.