SPOTKANIE Z MITOLOGIĄ GRECKĄ

12.03.2015r. na sali lustrzanej odbyło się finałowe rozstrzygnięcie dwuetapowego konkursu mitologicznego " Z mitologią za pan brat" dla uczniów IV-VI szkoły podstawowej. Rywalizacja miała formę quizu przygotowanego przez uczniów klasy IIa gimnazjum (Pawła Wolnego, Kaspra Świstka,  Kamila Kwaśniewskiego i Katarzynę Wicherek) realizujących projekt edukacyjny pod opieką pani Beaty Bałos.

W drugim etapie startowało 9-oro uczniów (Janiczak Krzysztof, Cebula Natalia, Janiczak Natalia, Kutek Karolina, Bogacz Marzena, Kaczmarczyk Małgorzata, Smyrak Natalia, Smyrak Kamil, Grzechynka Michał), którzy prezentowali swoją wiedzę, odpowiadając na pytania zadawane przez prowadzących.

Rywalizacja między zawodnikami była emocjonująca, podobnie jak atmosfera całego konkursu, m.in. dzięki obecności wyjątkowych gości. Trzy pełne wdzięku boginki- Eris ze złotym jabłkiem, Hera z wachlarzem z pawich piór i Atena z wizerunkiem sowy - częstowały nauczycieli i publiczność uczestniczących w konkursie napojami, słodyczami i owocami, co symbolicznie nawiązywało do uczty olimpijskich bogów.

Zwycięzcą konkursu został Krzysztof Janiczak z kl. VIa. Miejsce drugie wywalczyła Natalia Janiczak (IVa), a trzecią lokatę zajęła Karolina Kutek(VIa). Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Realizatorzy projektu