AKCJA „SPRZĄTAMY NASZĄ GMINĘ”

10 kwietnia 2015 r. społeczność Zespołu Szkół w Juszczynie po raz kolejny wzięła udział w akcji ekologicznej „Sprzątamy naszą gminę”.

Uczniowie, zaopatrzeni w rękawice i duże worki, zbierali śmieci w różnych rejonach Juszczyna. Nasi najmłodsi wychowankowie porządkowali obszary znajdujące się bliżej szkoły, starsi zaś te nieco odleglejsze. Piękna, słoneczna pogoda stworzyła doskonałe warunki do aktywnego działania w terenie.

Po zakończonej akcji aż miło było popatrzeć na efekty pracy uczniów. Czyste łąki, czyste lasy, czyste tereny wokół głównych dróg Juszczyna. Smucił jedynie widok dużej ilości worków wypełnionych po brzegi różnego rodzaju odpadami.

Pamiętajmy, że nasza wioska to nie wysypisko śmieci. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy.

Opracowała: Agnieszka Sarna