XV ZJAZD SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W WADOWICACH

18 maja, jak co roku, w Wadowicach spotkali się uczniowie szkół, których patronem jest Jan Paweł II. Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści z klas drugich oraz nauczyciele: pani Barbara Zając-Kutek, pani katechetka Dorota Kozieł i pani Monika Czarna.

Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter. Dzięki niej mogliśmy wspólnie dziękować Ojcu Niebieskiemu za dar kanonizacji Papieża Polaka i oddać cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu w 95 rocznicę Jego urodzin. Spotkanie było również formą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać w przyszłym roku.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem od Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Wadowicach na rynek. Na czele pochodu szły poczty sztandarowe, a za nimi podążali przedstawiciele szkół, niosąc wykonane przez siebie flagi z nazwą szkoły i logo ŚDM. Przed Bazyliką Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny pokłoniliśmy się Ojcu Świętemu, a następnie, w oczekiwaniu na Mszę Świętą, wysłuchaliśmy koncertu. Centralny punkt uroczystości stanowiła Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Na zakończenie spotkania odśpiewana została pieśń „Barka”.

Opracowała: Barbara Zając-Kutek