HEJ, GÓRY, NASZE GÓRY…

W  dniu 28.05.2015 r. uczniowie z klas II a i II b szkoły podstawowej wybrali się do stolicy naszych Tatr - Zakopanego. Pogoda i humory dopisywały.

Program wycieczki obfitował w wiele atrakcji. Na samym początku dzieci, trochę stremowane, wyjechały kolejką na Gubałówkę, gdzie mogły zobaczyć:  panoramę Tatr, twórców sztuki ludowej, zwierzęta gospodarskie i oczywiście symbol Zakopanego - oscypki. Następnie, po udanych zakupach, spacerowaliśmy Krupówkami, a potem zostaliśmy zaproszeni do fabryki cukierków, gdzie obserwowaliśmy proces powstawania łakoci. Widzieliśmy także ,,odwrócony dom", oraz sławne skocznie zakopiańskie, gdzie zwycięstwa zdobywał nasz mistrz Adam Małysz. Wycieczka bardzo wiele nas nauczyła. Dzięki niej dzieci miały szansę wykazać się samodzielnością i odpowiedzialnością. Była to również doskonała okazja do integracji i wspaniałej zabawy.

Opracowała: Ewa Bogdan