DZIEŃ PATRONA GIMNAZJUM

20 maja 2015 r. uczniowie gimnazjum świętowali rocznicę urodzin Jana Pawła II, obchodząc jednocześnie Dzień Patrona swojej szkoły. Gimnazjaliści w galowych strojach, gazetki na korytarzu poświęcone osobie Papieża Polaka, wszechobecne biało-żółte barwy – wszystko to wskazywało, że w szkole dzieje się coś wyjątkowego. Uroczystość była huczna i radosna.

Ten wyjątkowy, majowy dzień cała społeczność juszczyńskiego gimnazjum rozpoczęła Mszą Świętą w kościele parafialnym, w której uczestniczył również poczet sztandarowy. Następnie zespoły klasowe udały się do szkoły, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Pięcioosobowe grupy, na jakie zostały podzielone klasy, wykazywały się swoimi umiejętnościami i wiedzą w licznych konkurencjach. Wśród nich znalazły się: szkicowanie portretu Papieża Jana Pawła II, układanie portretu Ojca Świętego z puzzli, rozwiązywanie krzyżówki (pytania dotyczyły oczywiście życia i działalności naszego Patrona), wypisywanie stolic państw europejskich, które Papież Polak odwiedził w czasie swego pontyfikatu oraz kolorowanie ich flag i w końcu rysowanie na mapie tras wszystkich ośmiu pielgrzymek, które święty Jan Paweł II odbył do Ojczyzny.

Po wyczerpujących umysłowych zmaganiach wszyscy udali się na pyszny, słodki poczęstunek. Na każdego czekała… słynna, papieska kremówka.

Fundatorami nagród i poczęstunku była pani dyrektor Urszula Bałos, ksiądz proboszcz Tadeusz Bogdanik oraz organizatorzy: pani Danuta Wicherek i pani Beata Radwan. Dziękujemy!

Szczególne wyrazy uznania należą się pani Beacie Radwan za piękne dekoracje przygotowane na ten szczególny dzień.

Agnieszka Sarna