WYCIECZKA DO KRAKOWSKIEGO ZOO

Na początku czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka klasy 0 „C” do Krakowa, główną atrakcją była wizyta w ZOO.  Wszyscy  uczniowie wraz z rodzicami i panią wychowawczynią  byli  bardzo podekscytowani i czekali na spotkanie ze zwierzętami.

Miasto przywitało nas piękną, słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam przez cały dzień.

Zwiedzając piękny ogród zoologiczny, podziwialiśmy  wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata, dowiadując  się wielu ciekawostek na temat trybu  ich życia. Uśmiechnięci, rozglądaliśmy się na wszystkie strony. Podziwialiśmy: papugi, zebry, żyrafy, słonie, hipopotamy, małpy, tygrysy, pantery, rysie, węże, a nawet króla zwierząt – lwa.

Wszyscy zwiedzający bardzo entuzjastycznie podeszli do możliwości karmienia marchewką kucyków i osiołków. Skorzystali też z możliwości osobistego dotknięcia żółwi i obejrzenia z bliska świnek morskich, królików oraz koników.

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki trwale zapiszą się w pamięci zwiedzających. Krakowski ogród zoologiczny okazał się  uroczym miejscem spędzania czasu na świeżym powietrzu. Był skarbnicą wiedzy przyrodniczej – „pocztówką” ze świata.

Opracowała: Katarzyna Stopka