POŻEGNANIE SZÓSTOKLASISTÓW I UCZNIÓW III KLASY GIMNAZJUM

Czwartek, 25 czerwca 2015 r. był wyjątkowym dniem dla uczniów klasy VI i III gimnazjum. Zarówno jedni, jak i drudzy zamykali bezpowrotnie pewien etap w swoim życiu. Szóstoklasiści żegnali się z „podstawówką”, dla gimnazjalistów z kolei były to ostatnie chwile w murach szkoły, w której spędzili kilka ostatnich lat. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali rodzice uczniów, nauczyciele i pozostali pracownicy placówki.

Najpierw na scenie pojawili się uczniowie klas piątych, którzy krótką, zabawną inscenizacją chcieli pożegnać swoich starszych kolegów. Następnie głos zabrali bohaterowie dnia, czyli szóstoklasiści. W przygotowanym z pomocą wychowawcy, p. Mariusza Adaszka, programie artystycznym przedstawili zabawne perypetie, które napotykały ich w tej długiej wędrówce od pierwszej do szóstej klasy. Przedstawienie było również wyrazem podziękowania skierowanym do rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

Po krótkiej przerwie w auli szkolnej znów zrobiło się tłoczno, tym razem za sprawą gimnazjalistów z klasy trzeciej. Według zwyczaju, przygotowali oni dla swoich rodziców i grona pedagogicznego spektakl teatralny. Niezmiennie królował Aleksander Fredro. Tym razem podziwialiśmy jego kunszt pisarski w komedii „Posażna jedynaczka”. Słowa uznania należą się młodym aktorom za świetną grę na scenie i zapewnienie widzom niezapomnianych wrażeń estetycznych. Sztukę wyreżyserowały panie: Elżbieta Borys i Izabela Zdebska. Gdy ucichły ostatnie oklaski, przedstawiciele klas drugich gimnazjum skierowali do trzecioklasistów słowa pożegnania, życząc im jednocześnie powodzenia w nowej szkole. Na zakończenie uroczystości odtańczono poloneza.

Opracowała: Agnieszka Sarna