MODERNIZACJA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W JUSZCZYNIE

W Zespole Szkół w Juszczynie od 02.01.2015r. do 31.07.2015r.  realizowany był projekt pt. „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w Gminie Maków Podhalański” w ramach Priorytetu 9 Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1. Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Projekt modernizacyjny oddziałów przedszkolnych w całości został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu było podniesienie jakości pracy dwóch oddziałów przedszkolnych poprzez ich wyposażenie, doposażenie i dostosowanie do potrzeb dzieci.

Projekt obejmował poprawę infrastruktury obecnego szkolnego placu zabaw poprzez wykonanie bezpiecznej nawierzchni (115 m2 płytek EDPM), montaż nowych urządzeń rekreacyjnych i elementów małej architektury takich jaki: karuzela z kierownicą, bujak motorek, bujak panda, piaskownica z przykrywą, ławeczka z oparciem, kosz na śmieci z daszkiem oraz tablica informacyjna.

Kuchnie przygotowujące posiłki dla przedszkolaków doposażono w nowe zastawy, naczynia i wysokiej jakości sprzęt kuchenny.

Najbardziej atrakcyjne dla maluchów są prace przeprowadzone w klasach. Każda z sal lekcyjnych wzbogaciła się w nowe zestawy mebli, dywaniki, stoliczki do nauki. Mebelki posiadają ciekawe kompozycje, układy. Są kolorowe i bezpieczne. Do wypoczynku po trudach nauki zapraszają przedszkolaków pufy i kanapy.

Zadbano również o nowe zabawki, pomoce dydaktyczne, gry rozwojowe, klocki, puzzle, aplikacje.

Klasy zostały wyposażone w sprzęt elektroniczny: komputery, telewizory, rzutniki, tablice interaktywne, radiomagnetofony, sprzęt nagłaśniający, komputerowe programy edukacyjne.

Pozyskane środki wykorzystano również na zakup materiałów plastycznych i manualnych.

Wyposażenie, każda zabawka, materiały i sprzęt spełniają odpowiednie wymagania i wysokie standardy. Są bezpieczne i odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Całe przedsięwzięcie ma na celu uatrakcyjnić ofertę edukacyjną, wzbogacić bazę, zapewnić ciekawy i pełen atrakcji pobyt w przedszkolu.