RAJD BABIA GÓRA

Sezon turystyczny w tym roku szkolnym możemy uznać za otwarty. W dniu 24 września wybraliśmy się na 48 Rajd Babia Góra - 2015. Impreza ta jest dla nas zawsze dużym wyzwaniem  i tym razem też tak było.

Ruszyliśmy autobusem spod szkoły o godz. 8.00 na Przełęcz Krowiarki, skąd szlakiem czerwonym ambitnie zaczęliśmy się wspinać pod Sokolicę. Było ciężko, a nawet bardzo. Co jakiś czas mijaliśmy się wzajemnie z innymi uczestnikami raju i zewsząd słychać było… „Nie lubię tego podejścia!”Ale jakoś poszło i krótki odpoczynek plus śniadanie i ciepła herbata postawiły nas na nogi. Od Sokolicy szło się już dużo lżej, choć, niestety, widoki nas nie rozpieszczały. Dookoła tylko mgła i mgła… Sam szczyt Diablak też był spowity mgłami, dodatkowo zimny, przeszywający wiatr utrudniał nam odpoczynek.

Droga powrotna prowadziła na Przełęcz Bronę  do schroniska na Markowych Szczawinach, skąd po krótkiej przerwie ruszyliśmy szlakiem zielonym do Zawoi Markowej. Tu przy skansenie na Markowych Rówienkach była meta rajdu, ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepła herbata dla wszystkich uczestników. Na pamiątkę otrzymaliśmy plakietki rajdowe i dyplom uczestnictwa w rajdzie od PTTK w Suchej Beskidzkiej. Wielu z nas wróci tu pewnie za rok (jeszcze z tej lub już z innej szkoły), bo Babia Góra ma w sobie jakiś magnes, który powoduje, że mimo trudności i narzekania podczas podejścia, chce się ją kolejny raz zdobyć.

Zatem do zobaczenia na szlaku!!!

Barbara Łazarz