TRZECIOKLASIŚCI NA XV PIELGRZYMCE RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W CZĘSTOCHOWIE

Dnia 8 października 20115r. w Częstochowie, odbył się jubileuszowy XV zjazd szkół, któremu patronuje święty Jan Paweł II. Zjazd odbywał się pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

Po przybyciu na Jasną Górę  uczniowie naszej szkoły wraz z katechetą  ks. Piotrem Sałaciakiem i wychowawcami:  panią Barbarą Zając – Kutek, panią Agnieszką Kaczmarczyk i oraz panią Dyrektor Urszulą Bałos udali się do Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej, by na kolanach dziękować za otrzymane łaski i prosić w cichości serca o dalszą opiekę i błogosławieństwo oraz pomyślne zdanie egzaminu gimnazjalnego.

Po odwiedzeniu Kaplicy Cudownego Obrazu klasy trzecie udały się na błonia przed ołtarz, przy którym o godzinie 11 00  rozpoczęła się śpiewana dziesiątka  różańca, a następnie uroczysta msza święta, której przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik.

Na koniec, licznie zgromadzeni pielgrzymi, wspólnie odmówili  Akt Zawierzenia Matce Bożej. Uroczyście odczytano i zapieczętowano list do Ojca Świętego Franciszka, a ksiądz biskup poświęcił różańce i udzielił uczniom i nauczycielom apostolskiego błogosławieństwa.

Ostatnim punktem pielgrzymki klasy trzeciej Gimnazjum im. Jana Pawła II do Częstochowy było zrobienie pamiątkowych zdjęć w tym pięknym i świętym miejscu.