CO SŁYCHAĆ U PRZEDSZKOLAKÓW? OWOCOWO-WITAMINKOWO !

Wrzesień już za nami ! Pierwszy miesiąc upłynął nam bardzo ciekawie i aktywnie. Wspólne zabawy pozwoliły nam nie tylko poznać swoich nowych kolegów i koleżanki, ale również siebie. Panią Jesień przywitaliśmy spacerem do lasu obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie.

Rozpoznawaliśmy drzewa po liściach, zbieraliśmy dary jesieni: kasztany i żołędzie do naszego kącika przyrodniczego. Najwięcej radości sprawiło nam jednak przygotowanie pysznej a przede wszystkim zdrowej sałatki owocowej.  Dzieci   z kl. 0 A przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy miał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się i smakowała wyśmienicie!

Aneta Stec