ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 14 X 2015 r. do społeczności szkolnej zostali uroczyście włączeni pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Juszczynie.

Na ten szczególny dzień przybyli zaproszeni goście: ks. Proboszcz Tadeusz Bogdanik, Dyrektor Gminnego Zarządu Placówek Oświatowych p. Ewa Madej, Radni Gminy Maków Podh.: p. Maria Dębińska, p. Kazimierz Bałos, Sołtys Juszczyna p. Stanisław Kozieł, Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie klasy I a i I b. Przybyli ze wzruszeniem słuchając jak maluchy recytowały wiersz Wł. Bełzy „Kto ty jesteś?” Uczniowie odpowiadali na pytania wróżki, w rolę której wcieliła się Monika Cebula z kl. II b gimnazjum, na temat grzeczności w szkole, obowiązków dyżurnych, życzliwości i przyjaźni. Następnie śpiewali do akompaniamentu p. Haliny Wilczek, po czym odbyła się ceremonia pasowania na ucznia. Uroczyście po odśpiewaniu hymnu szkoły podstawowej dzieci powtarzały rotę czytaną przez p. Dyrektor Urszulę Bałos.

Ze wzruszeniem swoje dzieci oglądali rodzice i czuwające nad całością wychowawczynie p. Teresa Oleksa i p. Beata Pacyga

Dzieci zostały obdarowane słodyczami przywiezionymi przez gości, dla których przygotowały ręcznie zrobione Ordery Uśmiechu. Rodzice naszych podopiecznych złożyli życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz zaprosili przybyłych na słodki poczęstunek.

Beata Pacyga