ŚLUBOWANIE GIMNAZJALISTÓW W KALWARII

Wzorem naszego Patrona, który w chwilach szczególnie ważnych pielgrzymował do Matki Bożej Kalwaryjskiej, uczniowie naszego Gimnazjum wraz z nauczycielami przybyli w to święte miejsce, by uczestniczyć w ważnym dla szkoły wydarzeniu – ślubowaniu uczniów klas  pierwszych.

Jak co roku, 16 października,  uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. Jana Pawła II w Juszczynie złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły, w której zobowiązali się być dobrymi ludźmi, szanować innych, a także:

„(...)sprawiać radość rodzicom, nauczycielom oraz swojej Ojczyźnie – Polsce,

Wszechstronnie się rozwijać w stronę prawdy, dobra i piękna,

Kierować się w swoim Życiu wartościami głoszonymi przez Patrona Szkoły

- Jana Pawła II.

Powagi uroczystości dodaje fakt, iż miała ona miejsce podczas mszy świętej w Bazylice Matki Bożej Anielskiej.  Bohaterów tego wyjątkowego wydarzenia wspierała nie tylko brać szkolna, ale również rodzice.

Eucharystię celebrował ks. Piotr Sałaciak, a przepiękną oprawę mszy św., w którą zaangażowali się pierwszoklasiści, przygotowała pani Izabela Zdebska. Po mszy uczniowie poszczególnych klas wraz  z wychowawcami przeszli do kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej, by tam w chwili skupienia pomodlić się oraz zawierzyć siebie ukochanej Matce.

Później był czas na  „maleńkie, słodkie co nieco” w kawiarni na terenie sanktuarium.

Ostatnim punktem naszej pielgrzymki było wspólne zdjęcie z Janem Pawłem II, a On się   do nas uśmiechał i zdawał się mówić: „Dziś tylko na krótko tu się zatrzymuję. Ale tutaj serce moje zostało na zawsze” (Jan Paweł II - Kalwaria Zebrzydowska, 1991 r.) i jeszcze: „Zawsze, kiedy tu przychodziłem, miałem świadomość, że zanurzam się w tym właśnie rezerwuarze wiary, nadziei i miłości, które naniosły na te wzgórza, na to sanktuarium, całe pokolenia Ludu Bożego ziemi, z której pochodzę, i że ja z tego skarbca czerpię. Nawet niewiele dodając od siebie – czerpię...”  (Jan Paweł II - Kalwaria Zebrzydowska 1979 r.).