TEATRZYK PROFILAKTYCZNY W NASZEJ SZKOLE!

W dniu 23 października 2015 r. w naszej szkole gościli aktorzy z teatrzyku profilaktycznego, którzy zaprosili nas na przedstawienie pt. „Smocza Olimpiada”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III wraz ze swoimi paniami mogli poznać losy wesołego smoka, który odżywiał się bardzo niezdrowo.

Uwielbiał colę i chipsy, a o zdrowych sokach i pysznych owocach nawet nie chciał słyszeć. Za to usłyszał  o nadchodzącym wielkim wydarzeniu, w którym postanowił wziąć udział,  a była to „Smocza Olimpiada”. Ponieważ do olimpiady należy się rzetelnie przygotować, smok nie zwlekając ani chwili zabrał się za ćwiczenia. Niestety nie było to takie łatwe, ponieważ nie właściwe odżywianie się spowodowało, że smok nie miał na nic siły ani ochoty. Na szczęście dzięki swoim pomocnikom - dzieciom smok zrozumiał, że musi radykalnie zmienić swoje nawyki żywieniowe by być zdrowym, silnym i móc wziąć udział w „Smoczej Olimpiadzie.”. Dowiedział się, także wielu ciekawych rzeczy na temat wartości odżywczych płynących ze spożywania zdrowych posiłków, owoców i warzyw.

Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie, które miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia i wartości odżywczych w spożywanych pokarmach dla naszego zdrowia  i samopoczucia.

Pomimo tak ważnego przekazu, przedstawienie miało bajkowy i bardzo wesoły charakter, dlatego uczniowie jak i panie bawili się znakomicie. Ten spektakl na pewno wiele nauczył naszych najmłodszych widzów, a w dodatku bezpośrednio nawiązywał do realizowanego przez naszą szkołę programu – „Owoce w szkole”.

Aneta Stec.