"MALUCHY" DBAJĄ O ZDROWIE

Uczniowie naszej szkoły od początku roku szkolnego 2015/2016 są objęci działaniami z zakresu opieki zdrowotnej. Dzieci podejmują aktywności sprzyjające zdrowemu stylowi życia.

Miesiąc wrzesień rozpoczęliśmy pod hasłem „Śniadanie daje moc”- akcja ta miała na celu uświadomienie dzieciom jak ważny jest poranny posiłek dla nauki i aktywności ucznia w szkole. Nasi wychowankowie uczą się krytycznie oceniać produkty żywnościowe i wybierać te zdrowe, rezygnując równocześnie
ze szkodliwych dla organizmu. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w akcji „Odżywiam się zdrowo”. Wraz z wychowawcą kl. 0 c przygotowały sok owocowy. Uczniowie klas I a, b samodzielnie przyrządzili sałatkę owocowo-warzywną. Od października bierzemy udział w nowej akcji kształtującej nawyk mycia rąk przed jedzeniem i po wyjściu z toalety. Dbamy również o słuch i układ nerwowy. Przedszkolaki malowały ulotki pt.: „Nie lubię hałasu – dbam o zmysły”, a uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią przygotowali gazetkę uświadamiającą szkodliwy wpływ hałasu na zdrowie człowieka.

Koordynatorzy opieki zdrowotnej:

Beata Pacyga, Katarzyna Stopka