WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

W czwartek 28 kwietnia dzieci z klas 0 A, B i C wybrały  się na wycieczkę do Ochotniczej  Straży Pożarnej w Juszczynie.

Jednym z celów naszej wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka, a także poszerzenie tematyki związanej z zawodami naszych rodziców. Dzieci w czasie spotkania ze strażakami mogły się zapoznać ze sprzętem oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Dzięki życzliwości  Pana Prezesa Tadeusza oraz Strażaków p. Pawła, Tomasza i  Michała przedszkolaki  mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia hełmu strażaka, dodatkowo każdy  mógł spróbować potrzymać wąż strażacki. Potem strażacy włączyli syreny w wozach strażackich. Zaprezentowali nam także inny sprzęt. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Niech tak zdobyta wiedza zachowa się jak najdłużej w pamięci przedszkolaków. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa  jest praca strażaka. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała a z ust niejednego chłopca padły słowa: „Jak dorosnę zostanę strażakiem!” .

Katarzyna Stopka