Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POLICJI I W PIEKARNI…

29 kwietnia dwie najstarsze grupy dzieci z naszego przedszkola wybrały się na ciekawą wycieczkę do Suchej Beskidzkiej, której celem było poznanie dwóch zawodów: policjanta i piekarza-cukiernika. Najpierw dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej.

Na miejscu przywitała nas st. asp. Pani Anna Gąsiorek-Rezler, dzięki której dzieci poznały bliżej pracę policji. W czasie spotkania dzieci zwiedziły pomieszczenia komendy oraz zobaczyły sprzęt i wyposażenie policyjne. Sporo emocji wśród najmłodszych wzbudził radiowóz policyjny za którego kierownicą dzieci mogły zasiąść, a także usłyszeć sygnały dźwiękowe oraz pokaz posłuszeństwa psa patrolowo-tropiącego. Jak się okazało, to nie był koniec atrakcji przygotowanych przez funkcjonariuszy. Podczas wizyty, małych gości przyjął osobiście Komendant Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej  Pan Maciej Kubiak. Dzieci otrzymały od Komendanta słodką niespodziankę – lizak w kształcie lizaka policyjnego.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało od Pani Ani pieczątkę oraz pamiątkową karteczkę z odbitymi liniami papilarnymi swojej rączki.

Po tak wspaniałym i pełnym atrakcji spotkaniu nasze przedszkolaki udały się do pobliskiego zakładu produkcyjnego –Ciastkarnia-Piekarnia „Urbańscy”. Tam na naszych przedszkolaków czekała Pani Marta Urbańska. W czasie tej wizyty dzieci zapoznały się z pracą piekarza i cukiernika oraz technologią wyrobu pieczywa, ciast i ciasteczek. Dzieci zwiedziły pomieszczenia, magazyny i halę produkcyjną. Słuchając wszelkich informacji obserwowały jednocześnie pracę urządzeń służących do produkcji różnego rodzaju pieczywa. Na zakończenie wycieczki przedszkolaków czekała słodka niespodzianka w postaci wypieków piekarni.

Serdecznie dziękujemy  Pani Annie Gąsiorek–Rezler oraz Pani Marcie Urbańskiej za miłe przyjęcie, wspaniałe atrakcje, pyszne niespodzianki oraz sympatyczną atmosferę.

Aneta Stec.