PRAWDZIWY TEATR

Klasy I i II SP w piątek, 6 maja 2016r. wyruszyły dwoma autokarami do Krakowa. Miasto przywitało nas słońcem i piękną pogodą. Spacerem spod Wawelu przeszliśmy do Rynku. Wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej, oglądnęliśmy Sukiennice,  zobaczyliśmy krakowskie gołębie, kwiaciarki i krakowskie dorożki.

Najważniejszym punktem programu naszej wycieczki był spektakl „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Już sam budynek zrobił na nas wrażenie. Swoje miejsca w tratrze mieliśmy w lożach oraz na balkonie, dlatego dobrze widzieliśmy całe przedstawienie. Akcja sztuki rozgrywała się szybko, zmieniała się scenografia, przez co spektakl był bardzo dynamiczny i różnorodny- zaskakiwał tempem i pomysłowymi rozwiązaniami. Wszystkim bardzo się podobał, a dzieci reagowały żywiołowo.

Po spektaklu w teatrze trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do Juszczyna.