NA WYCIECZCE W DINOLANDII

W poniedziałek 30 maja 2016 roku dzieci z kl.0a ze swoimi rodzicami oraz wychowawczynią wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki „Dinolandia” w Inwałdzie. Była to wyprawa nie tylko dla miłośników dinozaurów i prehistorii, ale także dla wszystkich rządnych przygód i dobrej zabawy. Uczestnicy wycieczki zwiedzili krainę dinozaurów, w której mieszka ponad 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, łącząc te zajęcia edukacyjne, odbywające się na świeżym powietrzu, ze sportem i dobrą zabawą. Dzięki pani przewodnik dzieci dowiedziały się o życiu tych niezwykłych gadów.

Ale jak się okazało Dinolandia to nie tylko muzeum przedstawicieli świata mezozoicznego, o czym przekonały się nasze starszaki, które świetnie bawiły się na placu zabaw. Dmuchane zjeżdżalnie, basen kulkowy, kule wodne wiele innych pomysłów na dobrą zabawę sprawiły, że czas przeznaczony na zwiedzanie bardzo szybko nam upłynął. Podczas pobytu w Dinolandii zjedliśmy słodkie lody i inne przysmaki, po czym pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Po takiej wycieczce już wszystkie dzieci wiedzą, że dinozaury to nie tylko gigantyczne, straszne stwory, ale także małe, zwinne gady i jak się okazuje, mające wielu przyjaciół.

Aneta Stec.