ROK SZKOLNY 2018/2019

Sprawozdanie z realizacji zadania 3 – Rozwijanie kompetencji matematyczno–przyrodnicze - Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas I - III

Uczniowie klasy 2a, na zajęciach doskonalą rachunek pamięciowy w zakresie dodawania i odejmowania, ćwiczą sprawne posługiwanie się zegarem, kalendarzem, termometrem, wagą, doskonalą posługiwanie się przyborami geometrycznymi. Nabywają umiejętność samodzielnego rozwiazywania zadań tekstowych. Korzystając z zasobów Platformy Eduscience rozwijają swoje kompetencje, doskonalą technikę dodawania i odejmowania a przy okazji uczą się współpracy w grupie, pokonywania trudności i samoakceptacji. Z zakresu wiadomości przyrodniczych uczniowie realizowali projekt „ Wiem co jem”, w którym dowiedzieli się o roli witamin zawartych w warzywach i owocach, poznali piramidę żywieniową, ułożyli dla siebie jadłospis, sprawdzili co jest słodkie, słone, kwaśne i gorzkie, poznali, co to znaczy zdrowo jeść i zdrowo żyć. Podsumowaniem projektu był samodzielnie zrobiony sok owocowy. Obecnie uczniowie poznają właściwości wody, pod jaką postacią woda może występować w przyrodzie, co rozpuszcza się w wodzie. Założyli hodowlę kryształków soli, prowadzą obserwację i wyciągają wnioski.

Halina Wilczek