ROK SZKOLNY 2018/2019

Programowanie w zasięgu ręki

Dnia 29 października 2018 roku klasy VIIA i VIIB ze Szkoły Podstawowej w Juszczynie brały udział w wycieczce organizowanej w ramach projektu Nowoczesna Nauka do Krakowa. Interaktywne zajęcia odbywały się w Akademii Programowania. Uczniowie ćwiczyli programowanie, tworząc własną grę i projektując stronę internetową. Wyjazd bardzo spodobał się uczniom. Wszyscy wrócili bezpiecznie do domu.

Mikołaj Pietrusa

Zajęcia informatyczne dla wszystkich uczniów

Grupa 1. klasa VIIA i grupa 4. klasa VIIA+VIIB+VIII

Celem zajęć informatycznych dla wszystkich uczniów klas VII i VIII jest uzupełnienie oraz poszerzenie umiejętności wykorzystania technologii informatycznej i komunikacyjnej przez uczniów. Na zajęciach kładzie się nacisk na wdrażanie uczniów do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów i możliwości, które daje Internet. Uczniowie zostali wprowadzeni w zagadnienia związane z Internetem, zdobyli wiedzę na temat bezpiecznego surfowania po Internecie, poznali zasady Netykiety, a następnie każdy uczeń wykonał prezentację w Power Poincie na temat Historii Internetu i komputera.

Teraz na zajęciach uczniowie klas VII i VIII będą poznawać podstawy algorytmów i programowania, zamianę liczb z systemu dziesiętnego na dwójkowy i na odwrót, rozwiązywać proste problemy za pomocą schematów blokowych, formułować ścisły opis prostej sytuacji problemowej, analizować ją i przedstawiać w postaci algorytmicznej.

Danuta Wicherek